16 září

0 comments

Slabý WiFi signál v jedné místnosti nebo v části domu? Část 1/2

By blog

16 září, 2016


Slabý wifi signál se dá snadno posílit.

Poměrně často narážíme na místa, kde je slabý WiFi signál, často vypadává, nebo je  nestabilní.

 

Tato situace má řadu řešení, jedno z nich je extender.

Existují repeatery, neboli opakovače od různých výrobců.  Představujeme vám extender (opakovač) od výrobce TP-LINK. Extendery zesilují slabý wifi signál v místech, kde je WiFi pokrytí slabé nebo žádné nebo nestabilní.

 

slabý wifi signál

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak to funguje?

Opakovač zapojíte do zásuvky, na místo kde signál WIFI je a je stabilní. Poté opakovač musíte spárovat s  Vaším dosavadním WIFI routerem, buďto manuálně nebo přes funkci WPS. Rozdíl zaregistrujete okamžitě po spárování opakovače s vaším routerem. WIFI síť bude mít plný signál, nebude se odpojovat atd. Pokud byste stále měli problém se signálem, rychlostí internetu nebo výpadky, povšimněte si LED indikátoru na opakovači, který Vám ukazuje sílu signálu mezi opakovačem a WIFI routerem (viz. Obrázek níže)

 

 

LED indikátor má 5 stupňů síly signálu. Každý stupeň je 20%, podle toho lehce zjistíte zda je signál mezi WIFI routerem a opakovačem dostačující nebo nedostačující.

slabý signál wifi

 

 

 

 

 

 

 

 

A příště si ukážeme, jak extender nastavit a zprovoznit.

16.9.2016 Václav Drbal

About the author

Připojení k internetu, televize, telefon, pevná linka v obcích Břežany II, Bříství, Bylany, Černíky, Český Brod, Doubravčice, Hradešín, Chotouň, Chrášťany, Klučov, Kostelec n. Čer.lesy, Kounice, Kozojedy, Krupá, Kšely, Kubšovka, Lstiboř, Masojedy, Mrzky, Nová Ves II, Poříčany, Přehvozdí, Přistoupim, Rostoklaty, Skramníky, Štolmíř, Tatce, Tismice, Třebestovice, Třebovle, Tuchoraz, Velenka, Vrátkov

You might also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Never miss a good story!

 Subscribe to our newsletter to keep up with the latest trends!