KORONAVIRUS – ZMĚNY V PROVOZU

Změny a opatření v souvislosti s šířením koronaviru

Prodejna

 • Uzavřeli jsme prodejnu v Českém Brodě  prozatím do 30. 3. 2020
 • Odbavujeme pouze elektronické objednávky a to s doručením kurýrem a bezhotovostní platbou, tj zboží od nás je možno případně objednat pouze na e-shopu ZDE
 • Do odvolání neprovádíme opravy a servis zařízení. Umožníme výdej již hotových zakázek – nutno telefonicky předem dohodnout.

Proč?

 • Naše prodejna je jen viditelnou “špičkou ledovce” našich činností a spíš podporou zákazníků. Hlavní naší činností je zajišťování telekomunikačních služeb a připojení k internetu pro několik tisíc dalších lidí, pro které je internet v současné době mnohem důležitější  než kdykoli předtím. Náš tým tvoří 6 nezastupitelných zaměstnanců. Ti se také nesmějí osobně scházet tak, abychom vyloučili případnou karanténu v celé firmě což by ji paralyzovalo. Může se tak stát, že na prodejně uvidíte někoho z techniků, který provádí činnost, ale neotevře Vám, má to přísně zakázáno. Je mrzuté, že Vám nemůžeme vyhovět, ale riziko ohrožení našich pracovníků a tím dalších služeb důležitých pro obyvatelstvo je v případě přenosu infekce touto cestou neúměrně vysoké. Telefonickou podporu a jakoukoli jinou činnost nevyžadující osobní styk poskytujeme v plné výši i nadále a věnujeme se práci na vylepšování našich telco služeb. Děkujeme za pochopení.

Internet

 • Do odvolání jsme pozastavili nové instalace služby
 • Jsou pozastaveny veškeré upgrady sítě
 • Naší prioritou je udržet celou síť a klientské přípojky v provozuschopném stavu
 • Víme, že v nastalé situaci řada lidí pracuje z domova. Prioritou je umožnit jim práci, v krajním případě i na úkor některých jiných internetových služeb sloužících výhradně k zábavě (např. Netflix ve 4K apod).  Servisujeme přednostně zcela nefunkční přípojky, minimalizujeme jakékoli osobní kontakty. Prosíme klienty aby v těchto případech minimalizovali kontakt s naším technikem a bez výjimky s ním komunikovali pouze na bezpečnou vzdálenost za použití roušky či respirátoru. Technik je samozřemě povinnen také užívat roušku či respirátor a desinfekci rukou. Nebude-li klient nosit tyto ochranné pomůcky v přítomnosti našeho technika,  nebude servis proveden. Chráníme nejen naše zaměstnance, ale i ostatní lidi kteří s nimi přijdou do styku. Chraňme se navzájem!
 • Zaznamenali jsme výrazný nárůst internetového provozu špička která bývala cca od 17 hodiny do 21 hodiny je dnes celodenní s 30% nárůstem, přesto jsme ani v největších špičkách nevytížili naši nakoupenou linku na maximum, kapacity je stále dostatek.
 • Klienti, kteří mají neuhrazené faktury za internet po splatnosti (v naprosté většině tyto nedoplatky vznikly dávno před koronavirovou krizí) nebudou odpojení, ale bude jim významně snížena přístupová rychlost na minimum a to až do doby uhrazení všech závazků.

Servis u zákazníka

 • V rámci ochrany zdraví jak zákazníka, tak našich zaměstnanců neprovádíme servis u zákazníka a to nejméně do doby, kdy budou k dispozici účinné ochranné pomůcky (respirátory odpovídající třídy)  s výjimkou servisu nefunkčního internetového připojení od naší společnosti viz výše
 •  Snažíme se maximálně pomáhat našim klientům v rámci telefonické podpory a vzdálené správy/online pomoci pomocí aplikace Teamviewer.

Musíme si pomáhat

Jsme tady abychom vám pomohli a především podpořili zákazníky s HomeOffice  a prací z domova. Za tím účelem jsme založili také facebookovou skupinu Krizová vzdálená nejen IT pomoc a HomeOffice Ceskobrodsko https://www.facebook.com/groups/200358934711213/  Nejlépe se potřeby a problémy dozvíme přímo od vás a pokusíme se tak přizpůsobit náš provoz Vašim požadavkům. Máte-li nějaké podněty a nápady, a potřeby napište je tam, potřebujete-li pomoc, chcete-li nabídnout pomoc.  Dá se předpokládat, že současný stav bude trvat déle než deset dní a budeme si pravděpodobně muset navzájem pomáhat v blízké budoucnosti nejen po stránce zdravotní. Chcete-li se zeptat osobně na věci ohledně internetu, budete mít příležitost zítra, 17. 3. 2020 v online konferenci 9:30-9:50, případně položte dotaz e-mailem.

I nadále jsme Vám k dispozici na telefonních číslech

777 033 377 – Internet Hotline denně  9:00 – 21:00 hod.  Po 21:00 hodině nám můžete nechat vzkaz na záznamníku na tel.  800 880 888

608 033 330 – IT podpora 9:00 – 17:00

 

Děkujeme za pochopení

Za tým MSC-NET s.r.o.

Ceskybrod.net

Patrik Jonáš

jednatel