19 května

0 comments

Virus Motherucker napadl v ČR tisíce internetových přípojek

By blog

19 května, 2016


Tento virus je zajímavý tím, že se proti němu nemůže uživatel nijak bránit. Nenapadá totiž počítač, mobil, nebo tablet, ale přímo zařízení, kterým je uživatel připojen k internetu, které je ve správě jejich poskytovatele internetu.

Po celé ČR došlo k mnoha výpadkům služeb připojení k internetu protože došlo k napadení přenosové infrastruktury poskytovatelů internetu a klientských zařízení virem s příznačným názvem Motherfucker. Tento virus využívá bezpečnostních děr ve firmware zařízení výrobce Ubiquity, a šíří se po síti tak, že sám vyhledává další napadnutelné zařízení a všechna tato zařízení zresetuje do továrního nastavení, čímž je zcela znefunkční.

Naše síť tímto problémem není nijak dotčena, protože jsme zařízení Ubiquity přestali používat asi před pěti lety zejména díky poruchovosti ethernetové části a byla nahrazena jinými, spolehlivějšími.

 

Reportáž  TV Nova

Nový virus napadá infrastrukturu internetových poskytovatelů

 

Odborný článek

Jak se bránit proti viru Motherfucker

19. 5. 2016 Patrik Jonáš

About the author

Připojení k internetu, televize, telefon, pevná linka v obcích Břežany II, Bříství, Bylany, Černíky, Český Brod, Doubravčice, Hradešín, Chotouň, Chrášťany, Klučov, Kostelec n. Čer.lesy, Kounice, Kozojedy, Krupá, Kšely, Kubšovka, Lstiboř, Masojedy, Mrzky, Nová Ves II, Poříčany, Přehvozdí, Přistoupim, Rostoklaty, Skramníky, Štolmíř, Tatce, Tismice, Třebestovice, Třebovle, Tuchoraz, Velenka, Vrátkov

You might also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Never miss a good story!

 Subscribe to our newsletter to keep up with the latest trends!