HOTLINE 777 033 377 (Denně 9:00 - 21:00) - Bezplatná infolinka 800 880 888 Po-Pá 9:00 - 17:00 info@msc-net.cz

Vypadávání wifi, vypadávání internetu, nestabilní síla signálu wifi – ŘEŠENÍ

Na problém jsme narazili poprvé někdy  kolem roku 2014, zejména u wifirouterů TP-LINK TL-WR841XX.  V té době došlo zřejmě k aktualizacím operačních systémů, které si ne úplně dobře potom rozumějí s wifirouterem.  Tolik tedy špatné zprávy. Dobrá zpráva je, že existuje řešení. Na vině je firmware, tedy operační systém wifi routeru, který je nutno aktualizovat. Aktualizace přináší zlepšení pokrytí signálem a odstraňuje záhadně nepravidelné výpadky.

 

firmware TP-LINK WR841

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přestože tyto wifiroutery mají stejné krabičky, existuje hodně variant „vnitřností“ tohoto zařízení  je třeba vybrat a nahrát do routeru správnou verzi !

Kupříkladu jen model TL-WR841ND existuje ve variantách V3, V5, V7, V8, V9, variantu modelu najdete na štítku na přístroji zespodu, a do každé varianty je třeba nahrát odpovídající firmware. Při této operaci je nastavení routeru kompletně smazáno a nastaveno do továrního defaultu, jako byste ho právě nově vybalili.

 

 

Pokud nechcete ztratit nastavení a nastavovat router znova, je postup následující:

  • záloha konfigurace,
  • upgrade firmware,
  • obnovení původní konfigurace.

s jednou drobnou avšak podstatnou obtíží – po obnovení konfigurace se nedostanete na webové rozhraní, resp. nedá se přihlásit, router neakceptuje původní a ani žádné jiné heslo a uživatelské jméno i když vše ostatní funguje jako předtím až na přihlášení. Tedy pokud chcete mít na router přístup i po aktualizaci firmware, je třeba router nastavit od začátku znovu kompletně.

 

Firmware můžete stáhnout na stránkách TP-LINKU :  http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WR841ND

Pokud máte jinou verzi, třeba TL-WR841N, musíte vybrat odpovídající model a verzi podle stejného klíče. Pro 841N je firmware tady http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WR841N

Podle našeho zjištění jsou i dnes občas dodávány routery se starším a méně spolehlivým firmware. Proto doporučujeme provést kontrolu pokud router nekupujete u nás (od té doby co je nám známa tato vlastnost, routery před prodejem vždy upgradujeme!) a aktualizovat firmware před nasazením routeru do provozu. Firmware routeru v reálném provozu by vždy mělo být z roku 2015. Tedy pokud se vám wifi chová podezřele zhruba od konce minulého roku, či od začátku tohoto, je velmi vysoká pravděpodobnost že na vině je firmware routeru.

Zdá-li se vám, že tento příspěvek není z větší části česky, ale marťansky, a trápí-li vás vypadávání wifi nebo internetového připojení, zastavte se na naší prodejně, po dohodě dovedeme aktualizovat router na počkání.

18. 3. 2015

Patrik Jonáš


 

Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá. Umožní nám předkládat vám informace a rady v takové formě, ze které budete mít užitek. Děkujeme.

[poll id=“2″]