Teamviewer – 2.část – Plná instalace a nastavení bezobslužného provozu
Nejdříve si musíme program stáhnout z webových stránek. Najdeme jej na adrese www.teamviewer.com
Poté co se program stáhne do počítače začneme instalovat. Na začátku nám nabídne volby zda chceme
„instalovat“,
„instalovat, aby jste mohli pouze počítač ovládat“ a nebo
„spustit“.
Vybereme v instalačním okně možnost ,,instalovat“ a dále musíme zaškrtnout možnost osobní/nekomerční. Kdybychom zaškrtli „společnost/komerční“či „oba výše uvedené“ chtěl by po nás program zakoupenou licenci, kterou pro domácí použití nepotřebujete.
Klikneme na tlačítko „Přijmout – ukončit“
Program se začne instalovat, bude to chvíli trvat, vyčkáme.
Poté se okno instalace zavře a otevře se úvodní okno teamviewru, kde je nápověda co a jak používat. Až si vše pročteme můžeme informační okno zavřít tlačítkem
„ukončit“.A otevře se nám teamviewer.
Pokud budete chtít na počítač přistupovat se vzdáleného počítače například z práce domů, musíme program patřičně nastavit a zabezpečit, aby se na něj nemohl připojit a plně ho ovládnout.
Nastavení snadného bezobslužného provozu
Prvně musíme nastavit aby se program spouštěl zároveň se systémem Windows. To uděláme tak že klikneme na „Spustit TeamViewer s Windows“.
Poté Klikneme na další řádek a to Přiřadit zařízení účtu. Pokud nemáte účet vytvořte si jej.
Program bude chtít vaše jméno, email jako uživatelské jméno a heslo. Doporučuji volit heslo, které se skládá z velkých a malých písmen, číslic a alespoň jednoho speciálního znaku (např. znaménko + ) Poté Vás program vyzve k přidání počítače do vašeho seznamu, můžete si ho jakkoliv pojmenovat aby jste do budoucna věděli, že je to právě ten počítač, na který se chcete připojovat.
- 6. 2016 Václav Drbal