HOTLINE 777 033 377 (Denně 9:00 - 21:00) - Bezplatná infolinka 800 880 888 Po-Pá 9:00 - 17:00 info@msc-net.cz

Máte slabý signál v jedné místnosti nebo v části domu?

 

NASTAVENÍ

 

Zapojíme extender do zásuvky a vyčkáme cca 2 minuty než se extender zapne. Poté musíme vzít jakékoliv zařízení co umí vyhledat WIFI síťě (např. notebook,telefon,tablet ) a vyhledáte si dostupné wifi síťě v okolí.

Měla by se Vám zobrazit síť nazvaná TP-LINK_XXXXX, přičemž křížky jsou různá písmena a čísla.

Tato síť je nezabezpečená, tak se k ní připojíte. Jakmile se k této WIFI síti připojíte otevře se Vám webový prohlížeč. Budete se muset přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla (Uživatelské jméno „admin“ a heslo taktéž „admin“)

 

Po zadání a přihlášení se Vám otevře stránka extenderu. Zde zvolte QUICK SETUP a zařízení začne vyhledávat dostupné okolní bezdrátové síťě WIFI

 

posílení wifi

 

 

 

 

 

 

Až TPLINK dohledá sítě nabídne Vám jejich seznam, kde vyberte Vaší stávajíví WIFI síť a zadejte k ní heslo a dejte „NEXT“

posílení wifi

 

 

 

 

 

Poté po Vás bude chtít extender nastavit tzv „EXTENDED SSID“ což je Název sítě kterou bude vysílat extender (většinou se ponechává stejný název )

wifi nastavení wifi extenderu

 

 

 

 

 

 

A pomalu se dostáváme k předposlednímu bodu a to je kontrola zda jsme vše nastavili správně. Zde je důležité zkontrolovat všechny údaje. Pokud by totiž byli zadány chybně extender se s Vaší stávající WIFI sítí nespojí a vy budete muset všechny kroky znovu opakovat.

wifi nastavení wifi extenderu

 

 

 

 

 

 

Pokud máte údaje zkontrolované můžete přejít k poslednímu bodu a to je tzv. „reboot“, kdy si zařízení uloží všechny námi zadané údaje a restartuje se.

opakovač nastavení

 

 

 

 

 

Tím je Vás extender úspěšně nastavený,a pokud jste zadali správně všechny údaje zachviličku se Vám na zařízeních zobrazí WIFI síť s plným signálem.

20.9.2016 Václav Drbal

Slabý WiFi signál v jedné místnosti nebo v části domu? Část 1/2