HOTLINE 777 033 377 (Denně 9:00 - 21:00) - Bezplatná infolinka 800 880 888 Po-Pá 9:00 - 17:00 info@msc-net.cz

samsung1

Prasklé sklíčko nebo displej?

Asi každý z nás se ocitl v  situaci, kdy došlo k poškození telefonu, od prasklého displeje po totální nefunkčnost. Displej, potažmo prasklý digitizér – dotykové sklo lze vyměnit. Níže si popíšeme, jak situaci se zničeným digitizérem vyřešit. Zničené sklo musíme oddělit….výměna digitizeru

 

 

Jak se to dělá?

Většina nových sklíček telefonů je celoplošně lepená pomocí UV lepidla. Odstranění takového sklíčka není jednoduchý proces. Telefon je nutno zahřívat obvykle na teplotu okolo 60-80°C aby lepidlo změklo a bylo možno oddělit sklo od  displeje . Při odlepování musí být postupováno opatrně, aby nedošlo k poškození displeje či tlačítek  nebo různých čidel  (senzor světla, přední kamera, proximity senzor atd. )

 

Jak zabránit poškození displeje při výměně ochranného skla/digitizéru?

Potřebné vybavení:

Speciální umělohmotná páčidla, speciální zahřívací zařízení, odstraňovač starého UV lepidla, utěrky z mikrovlákna, speciální škrabka na displej, nové UV lepidlo 5ml, UV lampa.

 

samsung3

 

Nejprve si sklíčko telefonu přelepíme průhlednou izolepou, to proto aby rozbité sklo drželo pohromadě a neštěpilo se. Poté dáme telefon nahřát na zahřívací zařízení na 70°C na cca 30-45 sekund. Když telefon nahřátý tak jemně začneme zasunovat páčidlo mezi sklo a rámeček telefonu až se začne sklíčko ,,odlepovat“ od displeje Postupujeme opatrně až sklíčko odstraníme úplně.

Následně je nutno odstranit také UV lepidlo,  které zůstane přilepené na displeji telefonu.

Na odstranění lepidla z displeje je potřeba speciální rozpouštěcí kapalina. Poté se škrabkou odstraní lepidlo z displeje. Lepidlo je nutno odstranit ze všech částí displeje, tlačítek i přední kamery.

 

 

samsung4

 

Následuje dokonalé vyleštění displeje mikrovláknovou utěrkou. Potom se nanáší  UV lepidlo do tvaru dvou spojených ypsilonů.

 

samsung5

 

Po nanesení lepidla se opatrně  pomalu sklíčko přikládá shora  (od reproduktoru) směrem dolů  tak,  aby se v lepidle neudělaly vzduchové bublinky, které by následně byly vidět mezi sklíčkem a displejem. Poté, co se lepidlo rozlije do všech koutů displeje,  je telefon  vložen do UV pece, v této fázi je nutno stále sklíčko na displeji lehce telefonu přidržovat, aby se neodlouplo, to by totiž způsobilo vytvoření bublinek pod sklíčkem.

 

Sklíčko se zapéká ve čtyřech cyklech  cykly:

  1. Cyklus -horní polovina telefonu –  telefon do pece z poloviny,  1 minutu zapéct za stálého přidržování.
  2. Cyklus – spodní polovina, opět za stálého držení a taktéž 1 minutu.
  3. Celý telefon – 5 minut zapéct
  4. Otočit telefon a znovu 5 minut zapéct.

 

Následuje očištění telefonu od zbytků UV lepidla mikrovláknem a je hotovo.

 

Pro představu oprava: tohoto telefonu Samsung Galaxy S3 v našem servisu vyšla na 1.500,- Kč

 

21.4.2016 Václav Drbal