HOTLINE 777 033 377 (Denně 9:00 - 21:00) - Bezplatná infolinka 800 880 888 Po-Pá 9:00 - 17:00 info@msc-net.cz

Dlouhodobě průběžně navyšujeme rychlosti připojení a neustále investujeme do nových technologií.
V poslední době i když navýšíme rychlosti dvojnásobně, nezvedá se nám provoz na síti dvojnásobně.

Dlouho jsem si lámal hlavu čím to je, a důvod byl odhalen.  Když děláme diagnostiku a poprosím klienta aby změřil rychlost přímo na kabelu z přijímače, je obvykle překvapen rozdílem mezi rychlostí na kabelu a rychlostí bezdrátového připojení k domácí wifi.  Jelikož dnes již většina lidí používá intenzivně wifi, jsou na vině především staré wifi routery. Často jsme v dávné minulosti při přepojení klientů ze staré technologie použili jejich původní přijímače jako wifiroutery, což bylo pro klienty příjemné, protože nemuseli kupovat wifirouter. A v té době byly dostačující.

To už dnes neplatí, tato zastaralá zařízení prostě nejsou schopna přenášet data alespoň stejnou rychlostí, jaká je námi poskytována a tak brzdí přípojku, neboli data nejsou odebírána tak rychle, jak by mohla.

Tito dnes již vysloužilí  a zasloužilí krasavci některým (nejen) našim klientům nyní brzdí přípojky:

 

wa2204 wa 2204. Zejména některé verze firmware a nastavení v režimu 802.11b nepropustí víc jak 8mbit

WRT-311Stairgtcore WRT-311. Max cca 8Mbit

WRT-312Straightcore WRT-312 Max ccaa 8Mbit.

 

 

Ale čím je nahradit? Stojí vůbec ta investice za to?

Ano, pokud máte tarif vyšší než 4Mbit tak určitě stojí, a dokonce i když ho nemáte, protože výměnou wifirouteru často také zvýšíte dosah a sílu signálu domácí wifi. Otestovaná funkční ekonomická varianta je třeba TL-WR841ND, se kterým kromě vyšších rychlostí dosáhnete také zlepšení dosahu. (Kliknutím na obrázek zjistíte podrobné specifikace)

TL-WR841N-01_s

 

Další variantou pro opravdu náročné je Archer C-7.

Nejedná se o zrovna levné zařízení, ale poskytuje velmi dobré rychlosti i lepší pokrytí než výše uvedený model. V prvních testech jsme dokonce tento wifirouter zcela zavrhli, jelikož výsledky kterých dosahoval byly srovnatelné s předchozím modelem, a rozhodně to nevypadalo, že by mělo cenu za wifirouter takových kvalit dávat násobně více. Mezitím ale výrobce dodal nový firmware a použitelnost, stabilita i dosah tohoto zařízení vyletěla raketově nahoru.

Dnes můžeme klidně konstatovat, že cena odpovídá tomu co dostanete.

ArcherC7_UN_1_s

 

Někde signál máme, jinde je slabý a vypadává, co s tím ?

Občas je třeba rozšířit pokrytí signálem stávajících wifirouterů, protože klient chce mít signál nejen v obýváku, ale třeba i na terase. Tato situace má mnoho řešení, od powerline adaptérů až po wifi extender TL-WA854RE, což je zařízení pro rozšíření wifi pokrytí.

TL-WA850RE-1280x1280_2)

Momentálně extender testujeme. Jeho nesporná výhoda je snadná obsluha. Zapojí přímo do elektrické zásuvky, přijímá a následně „posílá dál“ signál.

Existuje i verze  TL-WA860RE  se průchozí zásuvkou, takže i po připojení extenderu zůstane volná zásuvka, ale je téměř 2x dražší

TL-WA860RE

Tento článek zcela záměrně neobsahuje technické detaily a popisy, které si technicky zdatní jedinci snadno dohledají.   Jeho cílem bylo seznámit běžného uživatele srozumitelnou řečí s problémem a nástinem řešení. To nakonec stejně těm, kteří o to stojí, kompletně dodáme my tak, aby nemuseli nic řešit a o nic se starat.

 

9. 9. 2014

Patrik Jonáš

MSC-NET.


 

Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá. Umožní nám předkládat vám informace a rady v takové formě, ze které budete mít užitek. Děkujeme.

[poll id=“2″]