9 září

0 comments

Pomalý internet – taky vás trápí? Víme proč a jak na to.

By blog

9 září, 2014

Poradna

Dlouhodobě průběžně navyšujeme rychlosti připojení a neustále investujeme do nových technologií.
V poslední době i když navýšíme rychlosti dvojnásobně, nezvedá se nám provoz na síti dvojnásobně.

Dlouho jsem si lámal hlavu čím to je, a důvod byl odhalen.  Když děláme diagnostiku a poprosím klienta aby změřil rychlost přímo na kabelu z přijímače, je obvykle překvapen rozdílem mezi rychlostí na kabelu a rychlostí bezdrátového připojení k domácí wifi.  Jelikož dnes již většina lidí používá intenzivně wifi, jsou na vině především staré wifi routery. Často jsme v dávné minulosti při přepojení klientů ze staré technologie použili jejich původní přijímače jako wifiroutery, což bylo pro klienty příjemné, protože nemuseli kupovat wifirouter. A v té době byly dostačující.

To už dnes neplatí, tato zastaralá zařízení prostě nejsou schopna přenášet data alespoň stejnou rychlostí, jaká je námi poskytována a tak brzdí přípojku, neboli data nejsou odebírána tak rychle, jak by mohla.

Tito dnes již vysloužilí  a zasloužilí krasavci některým (nejen) našim klientům nyní brzdí přípojky:

 

wa2204 wa 2204. Zejména některé verze firmware a nastavení v režimu 802.11b nepropustí víc jak 8mbit

WRT-311Stairgtcore WRT-311. Max cca 8Mbit

WRT-312Straightcore WRT-312 Max ccaa 8Mbit.

 

 

Ale čím je nahradit? Stojí vůbec ta investice za to?

Ano, pokud máte tarif vyšší než 4Mbit tak určitě stojí, a dokonce i když ho nemáte, protože výměnou wifirouteru často také zvýšíte dosah a sílu signálu domácí wifi. Otestovaná funkční ekonomická varianta je třeba TL-WR841ND, se kterým kromě vyšších rychlostí dosáhnete také zlepšení dosahu. (Kliknutím na obrázek zjistíte podrobné specifikace)

TL-WR841N-01_s

 

Další variantou pro opravdu náročné je Archer C-7.

Nejedná se o zrovna levné zařízení, ale poskytuje velmi dobré rychlosti i lepší pokrytí než výše uvedený model. V prvních testech jsme dokonce tento wifirouter zcela zavrhli, jelikož výsledky kterých dosahoval byly srovnatelné s předchozím modelem, a rozhodně to nevypadalo, že by mělo cenu za wifirouter takových kvalit dávat násobně více. Mezitím ale výrobce dodal nový firmware a použitelnost, stabilita i dosah tohoto zařízení vyletěla raketově nahoru.

Dnes můžeme klidně konstatovat, že cena odpovídá tomu co dostanete.

ArcherC7_UN_1_s

 

Někde signál máme, jinde je slabý a vypadává, co s tím ?

Občas je třeba rozšířit pokrytí signálem stávajících wifirouterů, protože klient chce mít signál nejen v obýváku, ale třeba i na terase. Tato situace má mnoho řešení, od powerline adaptérů až po wifi extender TL-WA854RE, což je zařízení pro rozšíření wifi pokrytí.

TL-WA850RE-1280x1280_2)

Momentálně extender testujeme. Jeho nesporná výhoda je snadná obsluha. Zapojí přímo do elektrické zásuvky, přijímá a následně “posílá dál” signál.

Existuje i verze  TL-WA860RE  se průchozí zásuvkou, takže i po připojení extenderu zůstane volná zásuvka, ale je téměř 2x dražší

TL-WA860RE

Tento článek zcela záměrně neobsahuje technické detaily a popisy, které si technicky zdatní jedinci snadno dohledají.   Jeho cílem bylo seznámit běžného uživatele srozumitelnou řečí s problémem a nástinem řešení. To nakonec stejně těm, kteří o to stojí, kompletně dodáme my tak, aby nemuseli nic řešit a o nic se starat.

 

9. 9. 2014

Patrik Jonáš

MSC-NET.


 

Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá. Umožní nám předkládat vám informace a rady v takové formě, ze které budete mít užitek. Děkujeme.

[poll id=”2″]

About the author

Připojení k internetu, televize, telefon, pevná linka v obcích Břežany II, Bříství, Bylany, Černíky, Český Brod, Doubravčice, Hradešín, Chotouň, Chrášťany, Klučov, Kostelec n. Čer.lesy, Kounice, Kozojedy, Krupá, Kšely, Kubšovka, Lstiboř, Masojedy, Mrzky, Nová Ves II, Poříčany, Přehvozdí, Přistoupim, Rostoklaty, Skramníky, Štolmíř, Tatce, Tismice, Třebestovice, Třebovle, Tuchoraz, Velenka, Vrátkov

You might also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Never miss a good story!

 Subscribe to our newsletter to keep up with the latest trends!