HOTLINE 777 033 377 (Denně 9:00 - 21:00) - Bezplatná infolinka 800 880 888 Po-Pá 9:00 - 17:00 info@msc-net.cz

Teamviewer – program pro vzdálenou pomoc – 1.díl – Varianty

Každý asi jednou zažil, že mu nešel nainstalovat nějaký program, spustit hra, nebo si zaviroval  počítač. Bylo nutno počítač odpojit, naložit do auta a dovézt do servisu kde Vám ho opravili. Dnes existují chytré programy na vzdálenou pomoc a správu počítačů. A nejen počítačů, také tabletů chytrých mobilů.  Jeden z nich se jmenuje TeamViewer, a troufnu si říct, že je jedním z nejlepších.

 

V tomto prvním díle si představíme jeho varianty.

 

  1. Plná instalace
  2. Portable verze bez instalace
  3. Quick Support
  4. „host“
  5. QuickJoin

 

1. Plná instalace

Tato varianta se nejčastěji používá když TeamViewer používáte často pro připojování k ostatním účastníkům, kamarádům, kolegům. Případně tato varianta umí automatické spuštění po zapnutí Vašeho počítače – pro případné vzdálené připojení – například z práce domů pokud něco zapomenete.

Vzdálená pomoci Teamviewer plná verze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Portable verze bez instalace

Tato verze se neinstaluje do Vašeho počítače. Dá se nosit například na USB flashce. Stačí jen vložit FLASH klíčenku do počítače a spustit TeamViewer.exe a poté se otevře aplikace TeamViewer, vzhledově totožná s plnou instalací.

Vzdálená pomoc Teamviewer

 

 

 

 

 

 

 

 

3. QuickSupport

Tato varianta slouží pro tzv. rychlou pomoc. Program se pouze stáhne z internetu a dvojklikem spustí, nemusí se instalovat. Poté stačí už jen sdělit IT specialistovi Vaše jedinečné ID a heslo aby se k Vám mohl připojit.

Vzdálená podpora Teamviewer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. TeamViewer HOST

Slouží pro připojení  vzdálené pomoci bezobslužně. Program se nainstaluje do Vašeho počítače, a při jakémkoliv problému běží program na pozadí Vašeho počítače dole vpravo v liště. Stačí na ikonku kliknout a otevře se Vám Vaše ID a heslo které stačí sdělit technikovi a on se k Vám připojí. U této varianty lze také nastavit bezobslužný provoz, ale to si povíme někdy v dalším dílu.

vzdálená podpora

 

 

 

 

 

 

 

5. TeamViewer QuickJoin

Program QuickJoin se používá pro konferenční schůzky s více účastníky. Zakladatel schůzky rozešle tzv. ID číslo všem, kterým chce aby se připojili. Poté stačí jen spustit TeamViewer QuickJoin a napsat do první kolonky ID, případně vyplnit Vaše jméno, které se bude všem ostatním zobrazovat.

pomoc na dálku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V příštím díle  si ukážeme správně nainstalovat plnou verzi programu Teamvieweru

25. 5. 2016 Václav Drbal