21 května

0 comments

Internet Kšely spustili jsme nový vysílač NV2 /airmax

By blog

21 května, 2015


Internet Kšely

– Modernizace vysílače a přesun na jinou budovu z původní kostelní věže z důvodu změny vlastníka kostela.
Několikaměsíční jednání o umístění technologií s novým zahraničním vlastníkem nakonec přes oboustrannou snahu nebyla úspěšná a tak jsme jeden den vybudovali nový vysílač a následující den demontovali vysílač původní, abychom vyhověli požadavku odmontovat pokud možno okamžitě s tím, že další týden bude v místě přerušena dodávka elektrické energie a započne celková rekonstrukce budovy. Demontáž trvala necelých 30 minut a zúčastnili se jí 4 technici.
Internet Kšely demontováno z kostela a přesunuto

 

 

 

 

 

 

 

 

Modernizace umožní postupné navyšování poskytovaných rychlostí a zvýší stabilitu a spolehlivost připojení. V rámci modernizace byla instalována dvojpolarizační technologie Mikrotik.

Naši stávající klienti byli přepojeni na nový vysílač. Byly provedeny aktualizace software i firmware klientských jednotek. Nyní jsou i ve Kšelích dostupné služby IPTV.
V obci poskytujeme službu připojení do sítě internet již od roku 2006, takže během takřka půlroku oslavíme desetileté výročí našich služeb v místě. Děkujeme našim klientům ve Kšelích za užívání našich služeb i za pochopení a spolupráci při jejich přepojování na  nový vysílač.

Ještě v následujících týdnech dojde k zdvojnásobení kapacity spojů pro internet Kšely. Používáme na míru ručně vyrobené anténní technologie nejvyšší dostupné kvality a tyto jsou momentálně ve výrobě, dodávka je přislíbena na cca polovinu června 2015. Jakmile dorazí, budeme okamžitě instalovat nové technologie po trase do Kšel. Ve Kšelích je v současné době modernizace kompletní a na vysílači se již měnit nic nebude, bude vylepšena strana která do Kšel signál posílá, a nový vysílač je na tuto operaci připraven.

Zajímavý je vznik názvu obce Kšely.

Podle jazykozpytců z Ústavu pro jazyk český pochází se staročeského “kšíti” neboli kýchat. Názvem obce se zabýval i Český rozhlas ve svém pořadu Divnopis v roce 2008.

Kšely – Český rozhlas Praha- pořad Divnopis.

Vznik názvu obce Kšely - divnopis

 

 

Proč o tom tady vlastně píšu? Nebyl jsem si jistý správným tvarem – Ve Kšelích, Kšelech, Kšelách..? (Místní obyvatelé, prosím nesmějte se mi 🙂 )
Hledání mě dovedlo nejen ke správnému spisovnému tvaru, ale k výše uvedenému zajímavému pořadu ČR Praha.
Internet Kšely -vyřešeno, navýšeno, zprovozněno.

About the author

Připojení k internetu, televize, telefon, pevná linka v obcích Břežany II, Bříství, Bylany, Černíky, Český Brod, Doubravčice, Hradešín, Chotouň, Chrášťany, Klučov, Kostelec n. Čer.lesy, Kounice, Kozojedy, Krupá, Kšely, Kubšovka, Lstiboř, Masojedy, Mrzky, Nová Ves II, Poříčany, Přehvozdí, Přistoupim, Rostoklaty, Skramníky, Štolmíř, Tatce, Tismice, Třebestovice, Třebovle, Tuchoraz, Velenka, Vrátkov

You might also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Never miss a good story!

 Subscribe to our newsletter to keep up with the latest trends!