HOTLINE 777 033 377 (Denně 9:00 - 21:00) - Bezplatná infolinka 800 880 888 Po-Pá 9:00 - 17:00 info@msc-net.cz

Internet Kšely

– Modernizace vysílače a přesun na jinou budovu z původní kostelní věže z důvodu změny vlastníka kostela.
Několikaměsíční jednání o umístění technologií s novým zahraničním vlastníkem nakonec přes oboustrannou snahu nebyla úspěšná a tak jsme jeden den vybudovali nový vysílač a následující den demontovali vysílač původní, abychom vyhověli požadavku odmontovat pokud možno okamžitě s tím, že další týden bude v místě přerušena dodávka elektrické energie a započne celková rekonstrukce budovy. Demontáž trvala necelých 30 minut a zúčastnili se jí 4 technici.
Internet Kšely demontováno z kostela a přesunuto

 

 

 

 

 

 

 

 

Modernizace umožní postupné navyšování poskytovaných rychlostí a zvýší stabilitu a spolehlivost připojení. V rámci modernizace byla instalována dvojpolarizační technologie Mikrotik.

Naši stávající klienti byli přepojeni na nový vysílač. Byly provedeny aktualizace software i firmware klientských jednotek. Nyní jsou i ve Kšelích dostupné služby IPTV.
V obci poskytujeme službu připojení do sítě internet již od roku 2006, takže během takřka půlroku oslavíme desetileté výročí našich služeb v místě. Děkujeme našim klientům ve Kšelích za užívání našich služeb i za pochopení a spolupráci při jejich přepojování na  nový vysílač.

Ještě v následujících týdnech dojde k zdvojnásobení kapacity spojů pro internet Kšely. Používáme na míru ručně vyrobené anténní technologie nejvyšší dostupné kvality a tyto jsou momentálně ve výrobě, dodávka je přislíbena na cca polovinu června 2015. Jakmile dorazí, budeme okamžitě instalovat nové technologie po trase do Kšel. Ve Kšelích je v současné době modernizace kompletní a na vysílači se již měnit nic nebude, bude vylepšena strana která do Kšel signál posílá, a nový vysílač je na tuto operaci připraven.

Zajímavý je vznik názvu obce Kšely.

Podle jazykozpytců z Ústavu pro jazyk český pochází se staročeského „kšíti“ neboli kýchat. Názvem obce se zabýval i Český rozhlas ve svém pořadu Divnopis v roce 2008.

Kšely – Český rozhlas Praha- pořad Divnopis.

Vznik názvu obce Kšely - divnopis

 

 

Proč o tom tady vlastně píšu? Nebyl jsem si jistý správným tvarem – Ve Kšelích, Kšelech, Kšelách..? (Místní obyvatelé, prosím nesmějte se mi 🙂 )
Hledání mě dovedlo nejen ke správnému spisovnému tvaru, ale k výše uvedenému zajímavému pořadu ČR Praha.
Internet Kšely -vyřešeno, navýšeno, zprovozněno.